Panie

  1. Makijaż jest konieczny - makijaż fotograficzny powinien być intensywniejszy niż ten na co dzień. Wskazane jest mocniejsze podkreślenie oczu oraz zmatowienie cery. Na życzenie zapewniamy profesjonalny make-up.

  2. Możemy również zapewnić usługę fryzjerki, jednak wystarczy ulubione uczesanie Pań.

  3. W przypadku formalnych zdjęć unikamy dużych, wiszących kolczyków.

  4. Bardzo błyszczące tkaniny nie zawsze dobrze prezentują się na zdjęciach, polecamy zastąpić je matowymi.

  5. Formalny strój to nie tylko biel i czerń! Świetnie prezentują się też czerwień, granat, róż, szarości. Unikamy brązu i kremów.

  6. Przed sesją unikamy zbytniej ekspozycji na słońce (również solarium) oraz intensywnych zabiegów kosmetycznych.

 
DSC_4030.jpg
 
 

Panowie

  1. Idealnie wyprasowana i dobrze dopasowana koszula to podstawa.

  2. Unikamy marynarek z drobnymi wzorami (np. gęste paski) oraz bardzo błyszczących krawatów - proszę zadbać o ładny węzeł.

  3. Podobnie jak w przypadku Pań - czerń i biel zawsze wyglądają dobrze, jednak warto poeksperymentować z innymi kolorami - smart casual mile widziany. Szarości, granaty i błękity również będą odpowiednie. 

  4. Jeżeli konwencja zdjęć nie jest bardzo formalna, Panowie mogą pozwolić sobie na koszulę w zestawieniu ze swetrem, niegarniturowe spodnie, luźniejsze dodatki.

Korekcja i retusz fotografii

Po sesji zdjęciowej i wybraniu przez Was ujęć zabieramy się za obróbkę zdjęć. Staramy się, aby efekt wprost z aparatu był najbliższy finalnemu, jednak każde zdjęcie wymaga pewnych korekcji i retuszu. Przede wszystkim ustawiamy poprawny balans bieli, jasność i kontrast. Następnie zajmujemy się retuszem cery (proszę nie przejmować się niedoskonałościami, które zawsze wyskakują akurat w dniu sesji) oraz ubrania (pyłki, lekkie zagniecenia).    W tym miejscu okazuje się, jak ważną sprawą jest profesjonalny makijaż. W programach graficznych można poprawić wiele rzeczy, jednak efekt zawsze jest najlepszy, kiedy poprawki te ograniczone są do minimum. Stawiamy na naturalność - proszę nie obawiać się efektu plastikowej skóry.